چاپ        ارسال به دوست

دانشگاه علوم پزشکی دزفول؛

ارائه اولین گزارش معاونت آموزشی با حضور ریاست دانشگاه در سال 99


به گزارش خبرنگار وبدا ، یکشنبه هفت اردیبهشت ماه حوزه معاونت آموزشی ، تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی دزفول میزبان ریاست دانشگاه جهت ارائه اولین گزارش سال 1399 بود. دراین نشست صمیمی ادارات مختلف معاونت آموزشی، تحقیقات و فناوری از روند انجام امورات این معاونت گزارشاتی به ریاست دانشگاه ارائه دادند. در ابتدا معاونت آموزشی، تحقیقات و فناوری جناب آقای دکتر مرد سلطانی درخصوص رصد اپیدمیولوژیک کرونا ویروس و شروع ترم جاری و سناریو های نگارش شده توسط شورای آموزشی دانشگاه و فرآیندهای ارسالی از معاونت محترم آموزشی وزارت بهداشت صحبت نموده و درادامه افزود:

در نظر است کلاسهای رفع اشکال بعد از ماه رمضان بصورت آنلاین و از طریق نرم افزار adobe connect  برقرار گردد، همچنین جهت آزمون ارتقاء رزیدنت های داخلی EDC با همکاری آموزش کل اقدامات لازم را انجام دهند.

پس از آن اداره امور هیئت علمی، اداره آموزش کل،  مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی، دبیراعتبار بخشی حوزه های معاونت آموزشی، تحقیقات و فناوری و همچنین آخرین گزارشات از زبان مدیر تحقیقات و فناوری در خصوص امورات مربوطه ارائه گردید.

در انتها پس از تقدیر مقام ریاست محترم دانشگاه از مدیران، مسئولین و کارکنان حوزه معاونت آموزش دانشگاه و پس از ارائه ارشادات لازم، با حضور ایشان مصوبات زیر با توجه به بخشنامه فرآیندهای آموزشی در گام دوم مبارزه با کویید 19، ارسالی از وزارت صورت پذیرفت.

·        لازم به ذکر است انجام امورات زمان بندی شده منوط به مصوبات آینده ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا می باشند.

1– طبق مصوبه شورای آموزشی دانشگاه (مورخ 25/01/99) آموزش های الکترونیک برای کلیه رشته/مقاطع در اردیبهشت ماه ادامه داشته و لازم است حداکثر برنامه ریزی لازم جهت ارتقاء آموزش های غیرحضوری بعمل آید.

(کلیه دروس تئوری 100% مجازی ارائه گردند)

·        نحوه امتحانات پایان ترم و زمان برگزاری آن متعاقباً اعلام می گردد.

2 – دروس کارآموزی و کارورزی از تاریخ 06/03/99 برنامه ریزی صورت پذیرد ( با رعایت کلیه پروتکلهای بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی لازم )

·        در خصوص واحدهای کارآموزی، دانشکده های حوزه ترتیبی اتخاذ نمایند تا با استفاده حداکثری از ظرفیت کلینیکهای ویژه در ساعات عصر و همچنین حضور کارآموزان در فیلدهای بالینی در قالب کشیکهای شبانه، بازه زمانی دوره های یک ماهه کارآموزی را  حداکثر تا بیست روز کوتاه نمایند. ارائه دروس نظری دوره کارآموزی به صورت مجازی و در ماههای اردیبهشت و خرداد، فرصت مناسب برای حضور کارآموزان در فیلدهای بالینی در تابستان را بیشتر فراهم خواهد کرد.

3 – در رابطه با دروس عملی 1 واحدی در صورت ایجاد شرایط مناسب در نیمسال جاری بصورت فشرده تشکیل گردند و در صورت عدم امکان تشکیل ، در اولین ترم ممکن بصورت پیش نیاز ، هم نیاز ارائه گردند.

4 – امکان حذف دروس و یا کل ترم با در خواست دانشجو ، حداکثر یک هفته قبل از شروع امتحانات پایان ترم بلامانع است و دراین صورت ترم مذکور جزو سنوات دانشجو مصوب نمی گردد.

5- دانشجویانی که در ترم جاری ( تا پایان شهریور 1399) ملزم به شرکت در آزمون های جامع علوم پایه، پیش کارورزی باشند ، در صورت مردودی جزو تعداد دفعات مجاز شرکت در آزمون محسوب نمی گردد.

6- در صورت درخواست دانشجو مبنی بر اعلام ناتمام حداکثر دو درس از واحدهای ترم جاری، مشروط به گذراندن دروس مذکور در اولین ترمی که این دروس ارائه می گردند و ارائه نمره قبولی جهت درج در کارنامه بلامانع است. در غیر اینصورت درس مذکور حذف و دانشجو ملزم به اخذ مجدد این واحدها می باشد.

7- برای دانشجویان ترم آخر که در آستانه فراغت از تحصیل می باشند، در صورت موافقت شورای آموزش دانشگاه براساس بند 6 بخشنامه مذکور اقدام گردد.

8- برای آن دسته از دانشجویانی سال آخر که براساس بند 7 امکان فراغت از تحصیل فراهم نمی شود و برای سایر مواردی که دانشگاه تشخیص می دهد می تواند تا سقف 6 واحد ترم تابستانی با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی مجازی ارائه گردد.

9- کلیه دستیاران رشته­های تخصصی واجد شرایط شرکت در آزمون ارتقای سالیانه با رعایت سایر مقررات (در صورت کسب حد نصاب لازم در ارزیابی درون دانشگاهی و نمره اخلاق حرفه­ای)، مجاز می­باشند با در نظر گرفتن سنوات آموزشی، بصورت مشروط به سال بالاتر ارتقا پیدا نموده و از شرایط آموزشی سال بالاتر برخوردار گردند. این گروه از دستیاران در چهلمین دوره آزمون های ارتقا و گواهینامه تخصصی بصورت دو ارتقا همزمان در آزمون شرکت خواهند نمود. اقدامات آموزشی پس از آن با رعایت مقررات صورت خواهد پذیرفت.

·        تبصره: داوطلبینی که در آزمون سالجاری متقاضی دو ارتقاء همزمان پیش از سال ماقبل آخر بوده اند کسب حدنصاب منطبق بر بند 13 معادل یک ارتقاء در نظر گرفته خواهد شد. اما معاونت آموزشی وزارت تا قبل از تاریخ ارتقاء سال بعد سازوکار متمرکزی پیش بینی خواهد نمود تا ایشان در یک ارزیابی دیگری شرکت نموده و در صورت قبولی معادل ارتقاء دوم ایشان در نظر گرفته شود.

10 - دستیارانی که با رعایت مقررات، در سال جاری مشمول شرکت در دو ارتقا همزمان سال ماقبل آخر و گواهینامه بوده­اند نیز صرفا ملزم به شرکت در آزمون گواهینامه سالجاری بوده و در صورت کسب حدنصاب قبولی گواهینامه واجد شرایط قبولی سال ما قبل آخر نیز شناخته می­گردند. در صورت عدم کسب قبولی در آزمون گواهینامه، ‌با این گروه از دستیاران نیز به مانند افراد مشمول بند 9 رفتار شده و بصورت مشروط آموزش ایشان در سال بالاتر ادامه خواهد یافت.

11- شرط ارائه پایان نامه قبل از معرفی به آزمون گواهینامه و دانشنامه در سال تحصیلی 99-98 حذف می گردد. بدیهی است ارائه پایان نامه حداکثر تا 6 ماه بعد از فارغ التحصیلی الزامی خواهد بود که ساز و کار تضمینی آن توسط دانشگاهها تدوین می گردد.

12 - برگزاری ژورنال کلاب درخصوص کرونا ویروس توسط واحد پژوهشی دانشکده ها صورت پذیرد.

 

·        انتظار دارد با توجه به کوتاه بودن زمان ارائه دروس به صورت حضوری، حداکثر استفاده از فرصت های موجود بعمل آمده و آموزش اعم از حضوری و مجازی از ساعت 7 صبح الی 8 بعدازظهر ارائه گردد.

در این راستا توصیه می گردد از تعطیلات رسمی و غیر رسمی نیز جهت ارائه آموزشها استفاده و در صورت امکان کلاسها بصورت بر خط نیز برای آن دسته از دانشجویانی که امکان حضور در کلاسها را ندارند فراهم گردد.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


٠٩:٤٨ - سه شنبه ٩ ارديبهشت ١٣٩٩    /    شماره : ١٠٠٢٨    /    تعداد نمایش : ١٥٣٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: