چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی دزفول

کمیته علمی بیماری کرونا با حضور استاندارخوزستان برگزار شد

 

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: کمیته علمی بیماری کرونا با حضور استاندارخوزستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار وبدا، فریدون جعفریان فر اظهار داشت:کمیته علمی بیماری کرونا با حضور دکتر شریعتی استاندار خوزستان در محل ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی دزفول برگزار شد.

هدف از برگزاری این نشست علمی، بحث وتبادل نظر در خصوص آخرین دستاورد ها و پروتکل های درمانی بیماری کوید 19 بود که با حضور متخصصان 2 دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و دزفول انجام شد. در این نشست علمی تجارب درمانی موفق بر روی بیماران کووید 19 و بیماران سخت توسط متخصصان دانشگاه علوم پزشکی دزفول ارایه، و شیوه درمان به بحث گذاشته شد.

دکتر شریعتی استاندار خوزستان هدف برگزاری چنین نشست هایی را هم اندیشی و تبادل نظر پیرامون شرایط و وضعیت موجود دانست و افزود: هرچه تبادلات علمی بیشتری داشته باشیم و مرکز علمی که در درمان نقش دارند با هم گفتگو کنند امکان خطا و مرگ و میر کمتر خواهد بود.

استاندار خوزستان ضمن تقدیر از دکتر ابول نژادیان و دکتر پریدار افزود: تاکید بر این است که جلسات علمی بصورت متناوب برگزار شود و ادامه داشته باشد تا بهتر بتوانیم بیماران تحت درمان را بررسی کنیم و در درمان بیماران نقش ایفا کنیم و بتوانیم روند درمانی را اصلاح نماییم.

دکتر شریعتی گفت: تمرکز بحث های علمی بر روی بیمارانی باشد که در قید حیات هستند تا بتوانیم اقدامات لازم را برای نجات آنها انجام دهیم و سایر متخصصان در جریان امر قراربگیرند.

دکتر شریعتی افزود: هرچه درمان تیمی و جمعی بشود میزان مرگ و میر کمتر خواهد شد.

در این نشست علمی دکتر یوسف پریدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی اظهار داشت: در مقابله با بحران، مدیران باید از قبل آمادگی لازم را داشته باشند . طبیعتا ما برنامه های بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت  داریم و به همین علت بزرگترین پروژه و مهمترین استراتژی را بر ساختمان بیمارستان 400 تختخوابی یازهرا(س) گذاشته ایم و از همان ابتدا تمام امکانات ملی را بسیج کردیم و تمام نیازمندیها را فهرست کردیم.

دکتر پریدار خاطر نشان کرد ما در اسفند ماه آی سی یو چهارم را پیش بینی و جانمایی کردیم و بصورت علمی تمام شرایط بیماری کرونا را بصورت علمی بررسی کردیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول در بخش دیگری از سخنان خود گفــت: بیشتر مشکلات و کمبود هایی

 که ما داریم مربوط به متغییر هایی مانند منابع انسانی، تجهیزات و منابع مالی است که در دست ما نیستند.

دکتر پریدار افزود: تمام توان بالقوه دانشگاه علوم پزشکی دزفول امروز در خدمت بیماران است و هیچ ظرفیت خالی پیدا نمیکنیم که ما از آن استفاده نکرده باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول بیان داشت: حوزه بهداشت و درمان شاخص دارد و بر اساس شاخص ها پیش خواهیم رفت و پاسخ خواهیم داد.  دکتر پریدار افزود: دانشگاه علوم پزشکی دزفول ظرفیت خوبی دارد که از تمام این ظرفیت استفاده خواهیم کرد.

در ادامه نشست دکتر فرهاد ابول نژادیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اظهار داشت: هدف از تشکیل این نشست کمک و هم افزایی است تا بتوانیم میزان مرگ و میر را کم کنیم.

دکتر ابول نژادیان افزود: در استان خوزستان ظرف یک روز 3768 تست کرونا انجام دادهایم که در کشور یک رکورد محسوب می شود .

دکتر ابول نژادیان در بخش دیگر از سخنان خود از عملکرد مدیریت  آزمایشگاه کرونا  دانشگاه علوم پزشکی دزفول بخاطر ارتقای شاخص تست ها تقدیر کرد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت:

کنترل بیماری کرونا در حوزه درمان پر رنگ است  اما در حوزه پیشگیری 25 درصد عوامل تاثیر گزار در اختیار ما است و سایر مولفه ها در اختیار ما قرار ندارد.

دکتر ابول نژادیان بیان داشت همه استان برای ما یکسان است و هدف ما کاهش مرگ ومیر است. این نشست هم اندیشی شامگاه شنبه برگزار شد و تا یک بامداد یکشنبه ادامه داشت.

 

 


 


١٧:٣٠ - يکشنبه ٢٥ خرداد ١٣٩٩    /    شماره : ١٠٢٢٥    /    تعداد نمایش : ٢٤٢٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: