چاپ        ارسال به دوست

کارشناس مسئول نظارت بر داروخانه ها و شرکت های توزیع دارو معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول :

پس از واکسیناسیون کرونا در ماه رمضان چه کار کنیم؟

کارشناس دارویی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی دزفول بیان کرد: رعایت برخی نکات دارویی پس از واکسیناسیون در مبارزه با بیماری کرونا در ماه مبارک رمضان الزامیست.

 

به گزارش خبرنگار وبدا به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو ،الناز بهروز،اظهار داشت: با توجه به احتمال بروز واکنش های ازدیاد حساسیت سریع بعد از تزریق هر واکسن توصیه می شود حتی الامکان فردی که واکسن کووید 19 را دریافت می نماید در روز تزریق واکسن دچار کمبود مایعات بدن نباشد و روزه داران ترجیحاً قبل از دریافت واکسن سحری را میل کرده باشند.

 

دکتر الناز بهروز افزود: با توجه به هم زمانی واکسیناسیون بیماری کووید 19 با روزه داری و احتمال بروز مواردی مانند ایجاد لخته در عروق به ویژه در افراد جوان، توصیه می شود جهت مرتفع گرداندن این خطرات به هیچ عنوان از داروهای هورمونی مثل داروهای ضدبارداری خوراکی، داروهای استروژنی، استروئیدهای آنابولیک به صورت خودسرانه استفاده نشود.

 

وی افزود: در صورت بروز واکنش های ازدیاد حساسیت سریع مثل سرگیجه، اُفت فشار، تورم صورت، گرفتگی صدا، بثورات پوستی خارش دار گسترده، بعد از تزریق واکسن حتماً به مرکز درمانی مراجعه شود. تا زمان مراجعه بیمار به مرکز درمانی، جهت حفظ مایع داخل عروقی، پاهای بیمار بالا نگاه داشته شود.

 

وی در پایان به عموم همشهریان محترم توصیه کرد:در صورت مشاهده هرگونه مشکل در خصوص تهیه و توزیع دارو و همچنین سئوالات تخصصی دارویی می توان در ساعات اداری به غیر از روزهای تعطیل با سامانه تلفنی 190 تماس حاصل فرمایند.

 

#کرونا_را_جدی_بگیریم

#همه_ماسک_میزنیم


١٠:٣٠ - يکشنبه ١٢ ارديبهشت ١٤٠٠    /    شماره : ١١١٥٤    /    تعداد نمایش : ٢٩١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: