چاپ        ارسال به دوست

سومین جلسه شورای سلامت وامنیت غذایی شهرستان دزفول

بهداشت مواد غذایی، هفته مبارزه با مواد مخدر در شورای سلامت مطرح شد

سومین جلسه شورای سلامت وامنیت غذایی شهرستان دزفول راس ساعت 11:30 مورخ 26/3/94 با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز گردید که در ابتدا علیپور معاون محترم فرماندار ویژه شهرستان دزفول ضمن خوش آمدگویی به حاضرین جلسه ، به اهمیت دادن به وضع بهداشت و سلامت گفت: با توجه به فصل گرما و حساسیت ایجاد شده در خصوص احتمال وقوع بیماری های منتقله از طریق آب و غذا و نظر به وضعیت آب و هوایی منطقه و درپیش بودن ماه مبارک رمضان  نسبت به  توجه کلیه مدیران جهت پیشگیری از وقوع التور تاکید نموده و خواستار اظهار نظر حاضرین با موضوع مرتبط شد و سپس رضا پورآیین  رئیس مرکز بهداشت دزفول دستور کار جلسه را قرائت نموده و با توجه به افزایش موارد اسهالی در مناطقی از استان خواهان عزم جدی مسئولین در این زمینه شد  و همچنین با توجه به حلول ماه مبارک رمضان و تمهیدات لازم مسئولین در این زمینه خواستار رفع نواقص موجود در این زمینه شدند و سپس در خصوص هفته مبارزه با مواد مخدر (31 خرداد تا 6 تیر ) سخنان مبسوطي ارائه نمود و بعد از بحث و تبادل نظر مصوبات ذیل به تصویب رسید :

1- دادستانی محترم شهرستان دزفول و اداره تعزیرات نسبت به تسریع در رسیدگی به پرونده های متخلفین بهداشتی اقدام لازم را مبذول نماید.

2- تیپ 292 زرهی دزفول و آبفا طراحی شبکه توزیع آب پادگان را در دستور کار خود قرار دهند.

4- کلیه مراکز نظامی رابط بهداشتی خود را بصورت مکتوب به مرکز بهداشت و فرمانداری ویژه شهرستان معرفی نمایند.

5- کارگروه تعیین سم مصرفی جهت گندزدایی جداول روبازفاضلاب متشکل از ادارات شهرداری مرکزی دزفول ،  محیط زیست و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی  توسط شهرداری مرکزی تشکیل ونتیجه آن به فرمانداری و مرکز بهداشت شهرستان دزفول اعلام گردد.

6-آب و فاضلاب شهری انشعاب مورد نیازجهت ساکنین منطقه سرباز را تامین نموده و فرمانداری ویژه شهرستان نیز در خصوص مجاز بودن این امر موضوع را پیگیری نماید.

7- اداره اوقاف هماهنگی لازم با هیات امناءکلیه مساجد و حسینه ها واماکن متبرکه را جهت خرید یخ  بهداشتی (لفافه بندی شده) در ماه مبارک رمضان را بنماید.

8- اداره صنعت معدن و تجارت گزارشی جامع در خصوص مراکز غیرمجاز تولیدکننده و عرضه کننده زولبیا و بامیه را حداکثر تا پنجم تیرماه به مرکز بهداشت و فرمانداری ارسال نمایند.

9- مرکز بهداشت دزفول جلسات آموزشی همراه با تبادل افکار با دانشجویان در خصوص راه کارهای کنترل مواد مخدر را در اواخر شهریور و یا اوایل مهر بعمل بیاورد.

10- معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اطلاع رسانی لازم و جامع را در خصوص استریل وسایل دندانپزشکی را از طریق رادیو دزفول بعمل آورد.

11- کارگروه ویژه متشکل از معاونت درمان و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ،سازمان نظام پزشکی و سازمان استاندارد در خصوص استریل وسایل مصرفی دندانپزشکی با محوریت معاونت درمان دانشگاه در هفته آتی تشکیل و نتیجه در جلسه آینده شورای سلامت اعلام گردد.

12- اداره آبفا لیست اسامی کارخانجات تولیدی یخ را به مرکز بهداشت ارسال نماید.

 


١٥:٢٥ - دوشنبه ١ تير ١٣٩٤    /    شماره : ٢٨١٧    /    تعداد نمایش : ٣١٧٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: