چاپ        ارسال به دوست

از زبان متولی امر پژوهش

دکتر نیروزاد:سیاست دانشگاه مبتنی بر این است تا کلیه اعضای هیات علمی درگیر پژوهش باشند

دکتر فریدون نیروزاد متخصص اطفال اولین معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی دزفول است اخیرا نامه ای به اعضای هیات علمی ارسال کرده اند که حاکی از توجه ویژه به امر پژوهش است به همین بهانه مصاحبه ای را با ایشان ترتیب داده ایم که توجه خوانندگان را به آن جلب می نماییم

جناب دکتر لطفا  برنامه های معاونت پژوهشی را در سال 94 تشریح کنید.

با نام خدا و ضمن تقدیر از همکارانم در معاونت پژوهشی و همه دست اندر کاران که به نحو شایسته ای از این معاونت حمایت می کنند.

طی دو سال گذشته عمده وقت ما برای ایجاد زیر ساخت و بستر مناسب جهت امر پژوهشی بود تا برای پژوهشگران بتوان حداقل امکانات را فراهم کرد در سال 94 نیز اقدامات مهمی در دستور کار داریم و به خواست خدا شدنی هستند که تیتر وار عرض میکنم.                        1-دسترسی به منابع علمی بصورت آنلاین

2-استفاده از بضاعت تمام اعضای هبات علمی جهت انجام امور پژوهش و تحقیقات

3-انجام تحقیقات مبتنی بر سلامت که بر اساس مشکلات بومی منطقه است

4-رونمایی از مجله علمی دانشگاه

5-رشد تحقیقات مبتنی بر نوآوری

6-تهیه نرم افزار بهسان که درتهیه پروپوزال مشاوره و راهنماییهای لازم را انجام می دهد.

چه برنامه ای برای مشارکت پژوهشگران در نظر گرفته شده است؟

بر اساس برنامه های هفت گانه پژوهشی اعضای هیات علمی نیاز دارند که برنامه های پژوهشی خود را ارایه دهند و از وظایف ذاتی اعضای هیات علمی است. همچنین با ارایه هر طرح و برنامه پژوهشی رزومه پژوهشگر ارتقا می یابد،از منافع مادی طرح بهرمند می شود و قطعا در هفته پژوهش نیز مد نظر قرار خواهد گرفت.

جناب دکتر اخیرا نامه ای از طرف معاونت پژوهشی به اعضای هیات علمی در خصوص ارایه طرح تا 25 تیرماه ارسال شده هدف از تنظیم  و تهیه و ارسال این نامه را توضیح دهید.

بعد از حضور دکتر پریدار بعنوان رئیس دانشگاه حساسیت در امر پژوهش بیشتر شده است همچنین برونداد علمی در این فصل بسیار مهم است. یک ماه پیش نشستی با اعضای هیات علمی برگزار شد و حساسیت ها و خط و مشی پژوهش تبیین شد. سیاست دانشگاه مبتنی بر این است تا کلیه اعضای هیات علمی درگیر پژوهش باشند و شاخص های پژوهش ارتقا یابند تا توانمندی دانشگاه در عرصه پژوهش نیز در شان و جایگاه واقعی خود قرار گیرد لذا نامه مورد نظر تنظیم و ارسال شد.

جناب دکتر اگر موافق باشید نیم نگاهی هم به عملکرد معاونت پژوهشی داشته باشیم.

ما از صفر شروع کردیم بعنوان کسی که از اول در کار پژوهش بودم  با توجه به امکانات، موفق عمل کردیم. کار را با 10 عضو هیات علمی شروع کردیم و الان 40 نفر عضو هیات داریم که به ما کمک می کنند.

در سال 1390 دو مقاله داشتیم در سال 91 تعداد6 مقاله ودر سال 92 تعداد مقالات ما به عدد 32 رسید در دانشگاههای تیپ سه از رتبه 21 به رتبه 16 رسیدیم اما هنوز تا ایده آل فاصله داریم نگاه ما باید نگاه جذب پژوهشگر باشد و از طرف دیگر باید ایجاد مرکز تحقیقات باشد ما در بحث کمیته های تحقیقات خوب عمل کرده ایم همچنین در برگزاری مدرسه تابستانه و برگزاری کنگره دانشجویی موفق عمل کرده ایم از چهار عضو کمیته مرکزی دانشجویان نیز یک نفر از دانشگاه علوم پزشکی دزفول انتخاب شده است.

جناب دکتر شنیده شده برخی از پژوهشگران طرحهای خود را با نام دانشگاههای دیگر ارایه می دهند آیا این موضوع صحت دارد؟ خیر قبل از سال 91 به لحاظ اینکه ساختار مناسبی نداشتیم ممکن بود ولی از سال 91 به بعد چنین امری رخ نداده است.

جناب دکتر در خصوص فعالیت کارشناسان و کارشناسان ارشد غیر هیات علمی برای پژوهش چه صحبتی دارید؟

این افراد بدون چشم داشت کار می کنند و در ارتقای رتبه دانشگاه  علوم پزشکی دزفول سهم بسزایی دارند و بعنوان محققین تطبیق یافته فعالیت دارند.

جناب دکتر سپاس فراوان ازاینکه وقت خود را در اختیار ما قرار دادید.

   

 

 

 

 


١٥:١٥ - شنبه ١٣ تير ١٣٩٤    /    شماره : ٢٨٣٦    /    تعداد نمایش : ٣٥٢٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: