چاپ        ارسال به دوست

نجات جان مادر باردار

اولین ماموریت بالگرد115 جان مادر باردار را نجات داد

 با اعزام بالگرد 115 به منطقه بلو از مناطق صعب العبور شمال دزفول  منجر به نجات جان مادر باردار شد. محمد افضلزاده رئیس مرکز مدیریت حوادث وفوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اعلام این خبر اظهار داشت:

در حالت معمول این عملیات با زمان 20 ساعت انجام می شود که با تجهیز شدن دانشگاه علوم پزشکی دزفول به بالگرد این مدت به سه ساعت کاهش یافت و در این مدت سه ساعت بیمار نیز از خدمات مامایی بهرمند شده است. افضل زاده گفت:

طی تماس تلفنی با 115 بلافاصله بالگرد به منطقه اعزام شد و مادر باردار 24 ساله  که در ماه هشتم بارداری بسر می برد بدلیل درد ناشی از زایمان به بیمارستان بزرگ دزفول اعزام شد و فورا به بخش زایمان منتقل گردید. وی افزود :

 در این ماموریت مامای مجرب نیز کادر پرواز را همراهی کرد .گفتنی است بر اساس آخرین اطلاعات حال عمومی بیمار و فرزند وی رضایت بخش گزارش شده است. گفتنی است به لحاظ اشرافی که نیروهای مرکز بهداشت شهرستان دزفول در مناطق صعب العبور دارند علیرغم عدم دسترسی تلفن همراه و نبود جاده  اطلاع رسانی به دشواری صورت میگیرد رضا پورآیین رئیس مرکز بهداشت شهرستان دزفول در همین رابطه اظهار داشت. مهمترین بخش  فعالیت در مناطق صعب العبور دسترسی اطلاعاتی به موقعیت بیمار است که این مهم  با تمام دشواریهای خاص خود توسط واحد هماهنگی مرکز بهداشت صورت می گیرد.


١٤:١٣ - دوشنبه ٢ شهريور ١٣٩٤    /    شماره : ٢٩٥٢    /    تعداد نمایش : ٧٨٧٢


نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1394/06/09 18:52
1
7
آفرین بر همه و آفرین بر دکتر پریدار که بالگرد را تدارک دیدند
کاربر مهمان
1394/06/07 5:4
0
7
همگی خداقوت
کاربر مهمان
1394/06/03 8:13
1
13
آفرین بر کلیه ی عزیزان وزحمت کشان بهداشت ودرمان خدا قوت ،درپناه حق سالم وتندرست باشید.
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: