چاپ        ارسال به دوست

دوره ی آموزشی نقش رسانه های آموزشی در ارتقاء سلامت برگزار شد

پور خطیبی: شناخت رسانه ها وکاربردآنها یکی از مهمترین عوامل موفقیت درحوزه سلامت است


دوره آموزشی نقش رسانه های آموزشی در ارتقاء سلامت در روز شنبه  مورخ 7/6/94به منظور افزایش کاربرد وارتقائ مهارت های اطلاع رسانی، آموزشی و ارتباطی ((IEC درکارشناسان حوزه سلامت با حضور مسئولین روابط  عمومی،مشارکت های مردمی ،آموزش و ارتقاء سلامت وسایر کارشناسان  ورابطان آموزشی در معاونت بهداشت برگزار شد و پيرامون تعاريف كليدي ، مفاهيم پايه و عوامل مؤثر در انتخاب رسانه، عوامل اثرگذار بودن محتوي رسانه هاي آموزشي ، استفاده واثربخشی رسانه های آموزشی در آموزش وارتقاءسلامت ، راه اندزی سامانه ارس( ارزشیابی رسانه های آموزشی) مباحثي ارائه گرديد.

 پوران پور خطیبی مدیر گروه آموزش وارتقاءسلامت  درخصوص اهمیت  برگزاري اين دوره گفت: عرصه آموزش سلامت مستلزم به کار گیری انواع مختلف رسانه ها و روشهای آموزشی است. هر چه روش و رسانه به درستی انتخاب و تهیه شود ،امر یاددهی و یادگیری با سهولت بیشتری انجام می شود پورخطیبی افزود:

متاسفانه در بخش سلامت بعضی از رسانه ها به درستی به کار گرفته نمی شوند و بخشی از عدم موفقیتها درراه وصول به اهداف ,استفاده غلط وناقص از آنها می باشد

 . شاهد هستیم که هر ساله مبالغ هنگفتی صرف تولید رسانه هایی می شود که در تهیه و تولیدآنها نه به نیاز مخاطبان و نه خصوصیات فرهنگیو.. آنها توجه شده است. این نکته به خصوص دررابطه با رسانه هاي دیداري صدق می کند. بدون شک با یک برنامه ریزي دقیق و نظارت بر تولید رسانه ها می توان انتظار داشت که رسانه هایی استاندارد و با اثربخشی بیشتر تهیه , تولید وتوزیع گردد.

بنابراین شناخت رسانه ها وکاربردآنها یکی از مهمترین عوامل موفقیت در حوزه سلامت است .گفتنی است این دوره در مجموعه دوره های آموزشی توانمند سازی و پودمانی کارشناسان بخش سلامت است و دارای امتیاز  برای کارکنان بهداشتی می باشد.

 


٠٨:٣٦ - چهارشنبه ١١ شهريور ١٣٩٤    /    شماره : ٢٩٧٢    /    تعداد نمایش : ٢٥٣٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: