چاپ        ارسال به دوست

شعار روز جهانی بهداشت محیط در سال 2015: " کودکان آینده ما هستند، محیط زیست را برای سلامتی آنها حفظ کنیم"

پیام تبریک معاونت محترم بهداشت به مناسبت روز جهانی بهداشت محیط

 

مهد زمین پهنه پاک و بی آلایش و پر نعمت خود را میلیون ها سال است که بر همه مخلوقات و بیش از همه بر آدمیان گشوده است. ما انسان ها که موجودات برگزیده این کره خاکی و امانت دار این نعمت بزرگ الهی هستیم باید نهایت تلاش خود را در حفظ آن به عمل آورده و این گستره زیبا، پاکیزه و سالم را به آیندگان بسپاریم.

صنعتی شدن کشورها بویژه کشورهای درحال توسعه به روند مواجهه با انواع آلاینده ها و موادشیمیایی موجود در محیط زیست و به تبع آن در مواد غذایی سرعتی فوق العاده بخشیده است همچنین رشد روز افزون جمعیت و پدیده شهرنشینی به تبع آن افزایش نیاز بشر برای ادامه حیات و تلاش  صنایع با استفاده از تکنولوژی درصدد افزایش تولید برای پاسخ به این نیازها با مصرف منابع طبیعی و تولید آلاینده ها بار مضاعف آلاینده بر محیط تحمیل می نمایند. بنابر این ارائه فعالیت ها و خدمات بهداشت محیط جهت پیشگیری از بیماری های مرتبط با عوامل محیطی اعم از بیماری های واگیر و غیر واگیر و حفظ و ارتقاء سطح سلامت جامعه ضرورتی انکار ناپذیر است.

مهندسی بهداشت محیط در تاریخ فعالیت کشور به عنوان یک فعالیت منسجم قدمتی بیش از نیم قرن داشته و منشاء اثرات زیادی در ارتقاء سلامت جامعه بوده است که باهمت والا و تلاش بی وقفه پرسنل بهداشت محیط در این حیطه روز به روز درخشش و اثربخشی بیشتری می یابد.

به همین منظور 26 سپتامبر  در تقویم فدراسیون بین المللی بهداشت محیط، مصادف با چهارم مهر ماه روز جهانی بهداشت محیط نامیده شده است.بی شک این روز فرصت مغتنمی است تا با بیان اهمیت و جایگاه بسیار مهم و سهم آن در تحقق توسعه پایدار، بر مشارکت مردم و همراهی مجموعه نهادهای بخش خصوصی و حاکمیتی و اجرایی تاکید شود. و از طرفی این روز فرصتی است تا با بازنگری و نگاه مجدد به توانمندی ها، دستاوردهای و انتظارات موجود برای پاسخگویی منطقی و شایسته به مردم، بازتوانی مضاعف و در قالب یک برنامه منسجم و کلان همراه با سایر دستگاههای مسئول در مسیر تحقق سلامت مردم گام برداریم.

با تبریک این روز ، فرا رسیدن آن را فرصتی مناسب برای تقدیر از زحمات تلاشگران بهداشت محیط می دانیم و برای تمامی همکارانی که این عرصه را برای خدمت به مردم عزیز کشورمان برگزیده اند از درگاه خداوند متعال سعادت، بهروزی و موفقیت مسئلت می کنیم


١٢:٢٥ - شنبه ٤ مهر ١٣٩٤    /    شماره : ٣٠٢٢    /    تعداد نمایش : ٥١٢٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: