چاپ        ارسال به دوست

معاونت بهداشت

کمیته تخصصی بهداشت ستاد محرم سال 94 تشکیل شد

 

 

94/7/14 کمیته تخصصی بهداشت و درمان ستاد محرم با حضور روسا و نمایندگان ادارات مربوطه در سالن اجتماعات معاونت بهداشت دانشگاه دزفول برگزار شد. در این جلسه که ادارات دامپزشکی ، سازمان تبلیغات اسلامی، هلال احمر، شهرداری، فرمانداری و جمعی از همکاران بهداشت محیط معاونت بهداشتی حضور داشتند، اقای مهندس افشه مدیر گروه بهداشت محیط  با بیان اهمیت برگزاری این جلسه در راستای ارتقاء سطح سلامت همشهریان و عزاداران حسینی نکات مهمی را بیان نمود.

در ادامه هریک از شرکت کنندگان  در خصوص فعالیتهای سال گذشته  و برنامه های  در نظر گرفته شده برای ایام محرم 94 توضیحات و پیشنهاداتی ارائه دادند

این جلسه با مصوبات  ذیل به اتمام رسید

  1- با توجه به محرز شدن وقوع مخاطرات بهداشتی در سال های گذشته و احتمال وقوع مجدد حوادث از ورود کاروان های دارای دام در مسیر هیئت عزاداری جلوگیری بعمل آید.

2-    ارائه توصیه های بهداشتی در جلسه توجیهی توسط کارشناسان ادارات مرکز بهداشت دزفول ،دامپزشکی و شهرداری مرکزی جهت رابطین بهداشت تا قبل از فرا رسیدن ماه محرم صورت گیرد.

3-    سازمان تبلیغات اسلامی اقدام لازم جهت انتقال پیامهای بهداشتی به شکل پیام کوتاه به روحانیون مبلغ بمنظور اشاره مسایل بهداشتی در سخنرانی را مبذول نماید.

4-    شهرداری مرکزی دزفول تجهیزات لازم (کاور ، کیسه زباله و ...) را در اختیار داوطلبان امر نظافت که توسط هئیت های عزاداری به شهرداری معرفی می شوند قرار دهد.

5-    معاونت بهداشتی دانشگاه نسبت به تهیه پیام های بهداشتی کوتاه جهت اعلام از تریبون مستقر در جایگاه هئیت های عزاداری اقدام نماید.

6-     جمعیت هلال احمر مسیر حرکت و استقرار آمبولانس های فوریت های پزشکی در تاسوعا و عاشورای حسینی را بصورت مکتوب به فرمانداری جهت هماهنگی با پلیس راهنمایی و رانندگی اعلام نماید.

7-    سازمان تبلیغات اسلامی هماهنگی لازم با امام جمعه را در خصوص اعلام از طریق تریبون نماز جمعه مبنی بر خودداری از کشتار دام در مسیر هئیت های عزاداری بدلیل  رعایت موازین بهداشتی وفعال بودن کشتارگاه دام در طی تاسوعا و عاشورای حسینی را مبذول نماید.

 


١٠:٠٠ - دوشنبه ٢٠ مهر ١٣٩٤    /    شماره : ٣٠٥٨    /    تعداد نمایش : ١٦٩٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: