چاپ        ارسال به دوست

معاونت بهداشت

پیام دکتر توکلی به مناسبت گرامیداشت هفته ملی سلامت بانوان ایرانی

دکتر توکلی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول ضمن گرامیداشت هفته ملی سلامت بانوان ایرانی با شعار منتخب " زن قلب خانواده " ، بیان نمود زنان تنها نیمی از جامعه به شمار نمی آیند بلکه به عنوان تولید کننده و تربیت کننده یک نسل، جایگاه و سهم منحصر بفرد در سیستم سلامت، دارند. زنان اولین مراقبین سلامت خانواده و جامعه هستند، آموزش و فرهنگ سلامت از طریق زنان توسعه می یابد و سلامت زنان مطمئن ترین راه نیل به اهداف کلی سلامت و ارتقای کیفیت زندگی می باشد.

در ادامه با استناد به آمار موجود از مرگ زنان و مردان 30 تا 69 سال کشور، بیماری های قلبی و عروقی را اولین علت مرگ زنان و مردان این گروه سنی بر شمرد و اشاره کرد که اغلب بیماری های قلبی عروقی با تغییر سبک زندگی و اتخاذ رفتار های سالم همانند عدم مصرف دخانیات، رژیم غذایی سالم و پیشگیری از چاقی، انجام فعالیت بدنی و عدم مصرف الکل قابل پیشگیری هستند. افرادی که دچار بیماری های قلبی عروقی هستند یا افرادی که در معرض خطر بالای این بیماری هستند( به دلیل یک یا چند عامل خطر همچون فشار خون بالا، دیابت، هیپر لیپیدمی) نیاز به تشخیص فوری و کنترل بیماری از طریق مشاوره و درمان دارویی دارند.

سپس عنوان نمود که همچون سنوات گذشته، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول با توجه به ابلاغ فعالیتهای پیشنهادی هفته مذکور از سوی معاونت بهداشتی وزارت متبوع، در گروه مدیریت سلامت خانواده، جمعیت و مدارس برنامه هایی را به شکل نمادین اجرا و در طول سال پیگیری می نمایند.


١٠:٠٤ - دوشنبه ٢٠ مهر ١٣٩٤    /    شماره : ٣٠٥٩    /    تعداد نمایش : ١٧٥٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: