چاپ        ارسال به دوست

مطابق مقررات برخورد قانونی بعمل خواهد آمد

استفاده از گوشتهای تاریخ مصرف گذشته بشدت تکذیب شد

مدیر محترم خبرگزاری فارس حوزه خوزستان

سلام علیکم

احتراما ضمن تقدیر از تلاشهای شبانه روزی کارکنان آن خبرگزاری وزین به استحضار می رساند در مورخه 13 /8/ 94 خبری با عنوان تغذیه بیماران بیمارستان نظام مافی شوش با گوشت فاسد درج شده است که جوابیه دانشگاه علوم پزشکی دزفول جهت تنویر افکار عمومی مردم شریف بحضورتان ارسال میگردد مستدعی دستور فرمایید برابر قانون مطبوعات نسبت به درج آن اقدام گردد.

1-مدیریت آشپزخانه بیمارستان مذکور توسط پیمانکار و با نظارت کارشناسان بهداشت محیط و تغذیه شبکه بهداشت اقدام به فعالیت نموده است همچنین کارشناسان شبکه دامپزشکی نیز حسب وظیفه بر توزیع و عرضه مواد خام دامی نظارت دارند که سردخانه آشپزخانه بیمارستان را نیز در بر دارد.

2-محموله گوشت تاریخ مصرف گذشته به میزان 232 کیلوگرم در شیف شب مورخه 11/8/94 توسط پیمانکار وارد سردخانه شده و در صبح 12/8/94 توسط بازرسان شبکه بهداشت و دامپزشکی کشف و ضبط و صورتجلسه میگردد.که در همین رابطه بارزرسان مورد تقدیر مسولان امر قرار گرفته اند.

3- با اقدام بموقع بازرسان، گوشتهای تاریخ مصرف گذشته از دسترس خارج و به هیچ عنوان وارد فرآیند طبخ نشده است و تمامی مستندات آن نیزموجود است لذا استفاد از گوشتهای تاریخ مصرف گذشته جهت تغذیه بیماران که در خبر آن خبرگزاری وزین درج شده است بشدت تکذیب میگردد.

4-قطعا با متخلفین ورود گوشتهای تاریخ مصرف گذشته به سردخانه آشپزخانه مطابق مقررات برخورد قانونی و نسبت به اخذ خسارتهای مالی و حیثیتی وارده به شبکه بهداشت و درمان شوش اقدام خواهد شد.

5-خبرنگار محترم آن خبرگزاری میتوانست به یک تماس ساده با مسولین امر حرفه ای تر عمل نماید ایشان به دلیل عدم اطلاع از فرایند بازرسی و تشدید نظارتی که بر طبخ حاکم است با درج عجولانه خبر باعث تشویش اذهان عمومی شده است و  در این رابط دقت و صحت خبر را فدای سرعت کرده است.

6- با توجه به سابقه ای که در انتهای خبر آمده است که هیچگونه ارتباطی به اصل خبر ندارد .خبرنگار آن خبرگزاری وزین تلاش میکند تمامی خدمات دانشگاه علوم پزشکی دزفول به مردم شریف و ولایتمدار شهرستان شوش را نادیده بگیرد که ناشی از عدم اطلاع و ارتباط ایشان با مسولان شبکه بهداشت و درمان شوش است.و در این خصوص با یک بازدید میدانی در بیمارستان میتوان شاهد دستاورهای موجود بود.

7- قطعا همکاری مسولان دانشگاه علوم پزشکی دزفول در جهت اطلاع رسانی و ارایه واقعیات با رسانه های دلسوز و فهیم با توان بیشتری ادامه خواهد یافت. از خداوند منان برای آن خبرگزاری و کارکنان با عزت آن توفیق روز افزون مسئلت مینمایم.

 

                                                           روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی دزفول

 


١٠:٤٥ - يکشنبه ١٧ آبان ١٣٩٤    /    شماره : ٣١٢٣    /    تعداد نمایش : ٢٥٦٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: