چاپ        ارسال به دوست

هفتمین جلسه ی شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان شوش برگزار شد

هفتمین جلسه ی شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان شوش برگزار شد

 


هفتمین جلسه ی شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان شوش روز یکشنبه اول آذر 1394 ساعت 9 صبح به مدیریت مهندس نجاتی فرماندار در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد .

 

 

 

 

 

 

مهندس نجاتی با تشکر از مرکز بهداشت شهرستان شوش و اعضای  شورای سلامت  از جمع آوری قلیان سراها و همچنین رسیدگی به مراکز درمانی و بهداشتی خصوصاً بیمارستان نظام مافی از دکتر حاذقی مدیر شبکه ی بهداشت و درمان تقدیر نمود و گفت : ما از دانشگاه علوم پزشکی شهرستان دزفول انتظارات بیشتری داریم تا  سرعت عمل را برای تکمیل بازسازی بیمارستان نظام مافی و شروع به کار پروژه ی بیمارستان جدید شوش  بیشتر کند .

 

 

 

وی سپس با توجه به این که شهرستان شوش در روز اربعین حسینی میزبان عزاداران استان خوزستان است اظهار داشت : در این جلسه مصوب شود که در ایستگاه های صلواتی که در جاده ی ترانزیت اهواز شوش و شوش اندیمشک و همچنین دزفول به شوش دایر گردیده اند و همچنین ایستگاه های صلواتی درون شهری و دستفروشان مواد غذایی سالم و بهداشتی تهیه و توزیع شود و نظارت دقیقی از محل پخت و پز غذا ـ شیوه ی غذا درست کردن ـ بسته بندی و حتی توزیع آنها به عمل آید .

 

 

 

مهندس نجاتی افزود : همچنین نظارتی بر ساعات کاری نانوایی ها ـ توزیع آب آشامیدنی ـ پاکیزه بودن سرویس های بهداشتی و فعال بودن مراکز بهداشت برای مداوی احتمالی  عزاداران  صورت گیرد که رنجشی برای زائرین آستان مقدس حضرت دانیال نبی(ع) و عزاداران اربعین حسینی به وجود نیاید .

 

 

 

نجاتی در ادامه با اشاره به مصوبات جلسه ی گذشته که واقعاً باعث رنجشش ساکنان کوی نیرو  شده است ، خاطر نشان کرد : بررسی مشکل فاضلاب « کوی  نیرو ـ منازل پرسنل نیروی انتظامی  و شهر الوان » در این جلسه به صورت جدی پیگیری شود و انتظار دارم که خروجی خوبی داشته باشیم .

 


 

 

 

فرماندار شهرستان شوش به خاطر حضور در جلسه ای که می بایست به اهواز برود محل جلسه را ترک و مدیریت ادامه ی جلسه به عهده ی مهندس مانعی معاونت فرمانداری شهرستان شوش اداره گردید .

 

 

 

مهندس میرزایی رئیس مرکز بهداشت شهرستان شوش در ادامه موضوع های مصوب شده در جلسه ی گذشته را تشریح نمود : با توجه به شکایاتی که توسط مردم به سامانه ی مرکز بهداشت ارسال شده و یا حضوری شکایت خود را در مورد فاضلاب مطرح می کنند ، پیشنهاد می دهم که کارگروهی در این راستا تشکیل شود و از طریق استان مجوزی گرفته شود که شهرستان شوش مستقیماً برای رفع مشکل فاضلاب « کوی نیروی ـ منازل نیروی انتظامی و شهر الوان » تدابیری بیاندیشد .

 

 

 

وی سپس گزارش خود را در مورد سرکشی به بوفه های بهداشتی مدارس شوش اشاره کرد و اظهار داشت : تا کنون از نظر سرکشی ، 50 درصد بوفه ها را بازدید کرده ایم اکثراً مشکلی نداشته اند اما هفت مورد مشکل قابل توجهی داشتند که تذکرات لازم داده شد و در صورت تکرار بوفه های متخلف پلمپ می شوند .

 

 

 

موضوع بعدی که در این جلسه مطرح شد ، تردد سگ های ولگرد در حوزه ی شهری و روستایی بود  که مهندس خالدی مجد شهردار شهر فتح المبین گفت : قبلاً برای معدوم نمودن هر قلاده سگ  10 هزارتومان  مطالبه می شد ، اما اکنون  این مبلغ به 30 هزار تومان افزایش یافته  و ما هم توان پرداخت این هزینه را نداریم .

 


 

 

 

مهندس مانعی معاونت فرمانداری شهرستان شوش سپس به نامه ای که از طرف نیروی انتظامی استان و همچنین پلیس راهور رسیده است اشاره کرد و بیان نمود : از ما خواسته شده که درختان اطراف جاده ی ترانزیت اندیمشک به شوش به خاطر برقراری امنیت کامل و همچنین پایین آمدن آمار تصادفات تا قبل از اربعین حسینی هرس شوند و با توجه به این که روئسای ادارات « راه و شهرسازی ـ جهاد کشاورزی و بخشداری ها » حضور دارند در اسرع وقت هرس درختان  اجرا شود .

 

 

 

ناصر رئیس اداره ی راه و شهرسازی برای هرس نمودن درختان اظهار داشت : با توجه به این که هرس نمودن درختان بی ثمر کنار جاده ی ترانزیت  سود آن چنانی برای پیمانکار نخواهد داشت ، می بایست برای تأمین هزینه هرس درختان بی ثمر ؛  درختان  اکالیپتوس از ارتفاع 2 متر قطع شده و به فروش برسند و این مستلزم  مصوب شدند در این جلسه دارد .

 

 

 

معاونت فرمانداری شهرستان شوش مصوبه ی قطع درختان را اعلام و گفت : از همین فردا اقدامات لازم به عمل آید تا بتوانیم قبل از اربعین هرس درختان را  انجام داده باشیم .

 

 

 

در پایان مصوب گردید که روز دوشنبه 2 آذر 1394 جلسه ی  اربعین حسینی برگزار شود . 


١٢:٢٩ - چهارشنبه ٤ آذر ١٣٩٤    /    شماره : ٣١٥٤    /    تعداد نمایش : ١٧٢٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: