چاپ        ارسال به دوست

برای نخستین بار در کشور

یک پزشک فوق تخصص دزفولی موفق به بازسازی پستان با استفاده از چربی داخل شکم به روش لاپارسکوپی شد

برای نخستین بار عمل ترمیمی بازسازی پستان با همکاری گروه جراحی لاپاراسکوپی انجام شد تا عضو برداشته شده با کمترین آسیب به بدن بیمار بازسازی شود.

دکتر عبدالعلی عصاریان فوق تخصص جراحی پستان از کشور انگلستان با اعلام این خبر گفت: بعضی از بیماران مبتلا به سرطان پستان ، پرتودرمانی و پروتز مصنوعی پستان برای آنها جواب نمی دهد، نوع دیگر عمل کمک گرفتن از عضلات پشت بیمار است که با ایجاد برش به طول حدود 25 سانتی متر انجام می شود.

نوع سوم استفاده از چربی زیر شکم است که این عمل باعث ضعیف شدن عضلات زیر شکم می شود. دکتر عصاریان افزود: مزیت این روش این است که با ایجاد دو تا سه سوراخ ریز میتوان بافت چربی را خارج کرد و به برشهای عمیق جراحی نیاز ندارد.

دکتر عصاریان با اشاره به اینکه این نوع عمل تا به حال در ایران انجام نشده است درباره مراحل جراحی گفت: جراحی سه قسمت داشت که در مرحله اول پستان برداشته شد اما پوست آن حفظ شد.

در قسمت دوم چربی داخل شکم به روش لاپاراسکوپی خارج شد و در قسمت سوم بازسازی سینه را انجام دادیم . دکتر عصاریان اضافه کرد عمل بازسازی پستان بارها انجام شده است. عمل لاپاراسکوپی هم زیاد انجام شده است اما ترکیب این دو عمل با یکدیگر برای نخستین بار است که صورت میگیرد وی افزود :

 در حال حاضر عضو عمل شده به اندازه عضو دیگر طبیعی است و زیبایی و تقارن آنها حفظ شده است دکتر عصاریان به مزایای این عمل اشاره کرد که در این عمل عضو ازدست رفته بیمار درحین عمل بازسازی می شود و از لحاظ روحی و روانی برای بیمار بسیار خوب است وی افزود:

حال بیمار خوب است و رو به بهبودی می باشد. دکتر عصاریان گفت در این عمل، کار لاپاراسکوپی توسط دکتر طولابی انجام شده است.گفتنی است این جراحی در هشتم تیرماه دربیمارستان حضرت امام خمینی(ره) تهران صورت گرفته است.

 


١٤:٢١ - سه شنبه ١٥ تير ١٣٩٥    /    شماره : ٣٨٦٣    /    تعداد نمایش : ٢٠٦١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: