چاپ        ارسال به دوست

معاون درمان وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی در جمع مسئولین دانشگاه دزفول:

اقدامات پیشگیرانه از بیماریهای واگیر در مناطق سیل زده قابل تقدیر است

معاون درمان وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی کشور اعلام کرد: اقدامات عملی دانشگاه علوم پزشکی دزفول در خصوص مهار و عدم شیوع بیماریهای واگیر در مناطق سیل زده قابل تقدیر است.

 

به گزارش خبرنگار وب دا به نقل از روابط عمومی معاونت درمان،قاسم جان بابایی،در جمع مسئولین ارشد دانشگاه علوم پزشکی دزفول اظهار داشت:مدیریت عالمانه و مدبرانه مسئولین دانشگاه علوم پزشکی دزفول در مهار بحران اخیر در حوزه های درمان و بهداشت قابل تقدیر است و این عملکرد درخشان در کارنامه پر افتخار این دانشگاه نوپا ثبت و ضبط خواهد شد و به مقام ارشد وزارت انعکاس داده می شود.

معاون وزیر بهداشت اعلام کرد:تاکنون با ضدعفونی کردن بموقع مناطق سیل زده،از شیوع و بوجود آمدن مشکلات روده ای جلوگیری شده و هیچ موردی گزارش نشده است.

دکتر جان بابایی اضافه کرد:پس از فروکش شدن آب سیلابها، بیماری های زیادی در اثر لاشه حیوانات در منطقه شیوع می باید که باید برنامه ریزی های لازم جهت مهار این بحران اتخاذ شود.

در ادامه دکتر جان بابایی در خصوص چگونگی جبران خسارات به مراکز بهداشتی و درمانی خبر داد و گفت:تاکنون برای بازسازی زیرساختهای مراکز بهداشتی و درمانی 80 میلیاد ریال به دانشگاه های درگیر سیلاب اخیر اختصاص یافته است و در آینده نیز تأمین و تخصیص اعتبارات مالی وزارت بهداشت با اولویت دانشگاه های درگیر سیل می باشد.

معاون وزیر بهداشت افزود:در وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی کمپین حمایت از آسیب دیدگان سیل اخیر راه اندازی شده است و هدف از تشکیل این کمپین بازسازی منازل مسکونی مردم می باشد.

معاون وزیر در پایان از مسئولین اجرایی مدیریت بحران دانشگاه به خصوص کارشناسان مراکز بهداشتی درگیر سیلاب تقدیر و تشکر کرد.

یادآور می شود در اوایل فروردین ماه 98 با طغیان رودخانه های دز،کرخه و کارون سیل ویرانگری به روستاها و شهرهای حاشیه این رودخانه ها حمله ور شد و جمع کثیری از شهروندان این مناطق را دچار آبگرفتگی و بی خانمان کرد.

این نشست صمیمی با حضور دکتر جان بابایی معاون درمان وزیر بهداشت،مهندس رضائی رئیس بودجه وزارت بهداشت،رئیس و کلیه معاونان و مسئولین ستادی دانشگاه علوم پزشکی دزفول در روز چهارشنبه 28 فروردین ماه 98 در سالن اجلاس ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شد.


١٢:٤٢ - پنج شنبه ٢٩ فروردين ١٣٩٨    /    شماره : ٨٥٠٢    /    تعداد نمایش : ٨٧١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: