چاپ        ارسال به دوست

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول

دانشگاه علاوه بر آموزش و مهارت باید نگرش هم به ما بدهد

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: دانشگاه علاوه بر آموزش و مهارت باید نگرش هم به ما بدهد

به گزارش خبرنگار وبدا، دکتر یوسف پریدار صبح روز دوشنبه به مناسبت گرامیداشت روز استاد در جمع اساتید و دانشجویان

در سالن غدیر دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: دانشگاه علاوه بر آموزش و مهارت باید نگرش هم به ما بدهد. دکتر پریدار افزود: دانشگاه جایی است که باید محافظت بشود تا انسان در محیط آرام باشد و تفکر بکند.

همچنین دانشگاه به ما فرصت اندیشه کردن می دهد. دکتر پریدار خاطر نشان کرد: ما در مسیر آموزش مسیر درست را انتخاب کرده ایم و بر مبنای یک شیوه درست حرکت می کنیم . دکتر پریدار با اشاره به شاخص های دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: این شاخص ها درستی مسیر حرکت ما را تاکید می کند.

دکتر جواد موذن معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی دزفول از دیگر سخنرانان گرامی داشت روز استاد بود. دکتر موذن گفت: اهدافمان را براساس رسالتی که در آموزش داشته ایم تعریف کرده ایم.

دکتر موذن تربیت نیروی انسانی کارآمد، اخلاق محور، و پاسخگوی نیازهای منطقه را یکی از اهداف مهم برشمرد. وی افزود: توانمندی اسایتد را یکی دیگر از وظایف خود بر شمرده ایم. دکتر موذن در برنامه ریزی خود نیم نگاهی هم به دانشگاههای نسل 3 و 4 داشته ایم.

دکتر میثم مرد سلطانی مسئول مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: سه سال برنامه سازی و برنامه محوری مهمترین دستاورد ما بوده  که با این مهم مسیر دستاورد ما نیز تعیین شده است. دکتر مرد سلطانی افزود: 908 دانشجو در 6 رشته مشغول به تحصیل هستند و در همین راستا 86 نفر عضو هیئت علمی داریم وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در بخش

 تحقیق و توسعه یازده کمیته داریم که در امر توسعه آموزش اقدام می کنند.

دکترمرد سلطانی خاطر نشان کرد برای امر آموزش  و اعضای هیئت علمی ارزیابی 360 درجه اعمال می گردد. وی به دستاورها اشاره کرد و گفت:

پنج دوره آزمون علوم پایه داشته ایم که در سطح کلان منطقه توانسته ایم مقام کسب کنیم وبیش از 98 درصد دانشجویان در علوم پایه قبول شده اند.دکتر مرد سلطانی یادآور شد رتبه اول کلان منطقه از دانشگاه ما بوده است.

دکتر مرد سلطان در بخش دیگری از سخان خود گفت: استاندارد سازی فضای آموزشی و تامین نیروی انسانی از اولویت های ما است همچنین برای نیاز سنجی درست مطابق با اسناد بالادستی برنامه ریزی کرده ایم.

دکتر مرد سلطانی پذیرش دستیار را از افتخارات دیگر دانشگاه برشمرد. و ساخت و تاسیس مرکز مهارت های بالینی را یکی از ارکان اصلی دانشگاه علوم پزشکی دانست دکتر مرد سلطانی در امر آموزش مسیر درست را در کشور پیدا کرده ایم. در ادامه ارایه عملکرد دکتر مرد سلطانی به برگزاری 40 آزمون ال ام اس اشاره کرد و افزود: برای اولین بار در سطح منطقه آزمون اسکی پرستاری را در منطقه 4 آمایشی برگزار کرددیم همچنین آزمون اسکی را برای اولین بار برای دانشجویان پزشکی در سطح دانشگاه انجام دادیم و آیین نامه  آموزش مجازی را تدوین کرده ایم. دکتر مرد سلطانی در بخش پایان سخنرانی خود گفت: یازده بسته آموزشی را انجام داده ایم  و 6 فرایند را تدوین و به وزارت بهداشت ارایه کرده ایم وی از تک تک همکاران خود قدر دانی کرد.

مهندس عباس پاپی زاده نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی از دیگر سخنرانان بود. مهندس پاپی زاده گفت: دانشگاههای جوان به لحاظ علمی می توانند از سرعت رشد بالایی برخوردار باشند وی افزود جذب نیروهای جوان در دانشگاه علوم پزشکی دزفول میتواند آینده بسیار درخشانی برای دانشگاه داشته باشد.

در پایان از اساتید و دانشجویان برتر با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد و از غرفه تشکیل شده شامل فعالیتها آموزشی و ستاد شاهد و ایثارگر بازدید بعمل آمد.

دکتر حیدری فرماندار ویژه شهرستان دزفول در مراسم گرامیداشت روز استاد گفت:   آنچه که امروز در کشور اتفاق افتاده و بعنوان اقتدار علمی در سطح جهان مطرح است محصول تلاش کسانی است که در لباس معلمی ما را آموزش داده اند.

وی افزود اقتدار علمی یک کشور سایر اضلاع قدرت را تکمیل می کند. دکتر حیدری به علم آینده پژوهی اشاره کرد وآن را بسیار مهم و تاثر گزار عنوان کرد.

فرماندار ویژه شهرستان دزفول توانایی برآورد مسایل بین المللی و پدیده های سیاسی نظام بین الملل ائم از حوزه پزشکی، کشاورزی، صنعت  را مهم عنوان کرد که در علم آینده پژوهی امکان پذیر است.

دکتر حیدری در بخش دیگری از سخنان خود یکی از آسیب های مدیریتی کشور را فاصله گرفت از دانشگاه عنوان کرد وی اظهار امیدواری کرد تعامل بین حوزه اجرا و مراکز علمی بیشتر شود دکتر حیدری خاطر نشان کرد دانشگاه یک سرمایه بزرگ است ما باید از این سرمایه استفاده کنیم.

دکتر محمد رضا ابیض رئیس دانشکده پزشکی آخرین سخنران این سمینار بود. دکتر ابیض گفت: امسال اولین گروه پزشکی فارغ التحصل خواهند شد . وی رتبه یک قطب 4 را از دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی دزفول عنوان کرد. در پایان از اساتید و دانشجویان نمونه دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد و از غرفه تشکیل شده بمنظور نمایش توانمندی های معاونت آموزشی و ستاد شاهد و ایثار گر بازدید بعمل آمد.

 


 


 

 
١٩:٥٩ - سه شنبه ١٠ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ٨٥٤٨    /    تعداد نمایش : ٢١٢٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: