چاپ        ارسال به دوست

معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول

جلسه هماهنگی" بسیج ملی کنترل فشارخون بالا "در معاونت بهداشت برگزار شد.

جلسه هماهنگی" بسیج ملی کنترل فشارخون بالا " با حضور دکتر مسعودی فر معاون بهداشت، مهندس اعلمی معاون فنی معاونت بهداشت، مدیران کلیه گروه های معاونت بهداشت، روسای مراکز بهداشت شهرستانها، روسای شبکه های بهداشت و درمان شهرستانها، مسئولین آموزشگاه بهورزی، مدیران روابط عمومی، مسئولین واحد پیشگیری شهرستانها و کلیه پرسنل همکار در اجرای برنامه بسیج ملی کنترل فشار خون مورخ 23 اردیبهشت 1398 در سالن جلسات معاونت بهداشت برگزار شد.

در ابتدای این جلسه دکتر مسعودی فر ضمن تشکر و قدردانی از زحمات پرسنل حوزه معاونت بهداشت، اظهار داشت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با هدف افزایش شناسایی و کنترل بیماری فشارخون بالا، اقدام به برگزاری «بسیج ملی کنترل فشارخون بالا» نموده است که با مشارکت و تعامل معاونت های بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و کلیه سازمان های همکار و داوطلبین این برنامه از 27 اردیبهشت 1398 مصادف با روز جهانی فشارخون در دو مرحله اجراء خواهد شد.

معاون بهداشت خاطر نشان کرد: در اين طرح به ارزیابی، شناسایی و مراقبت و درمان بیماران مبتلا به فشارخون بالا و گردآوری، پردازش و تحلیل داده‌های مهم‌ترین عامل خطر بیماری قلبي عروقي که شامل فشارخون بالاست پرداخته می‌شود و امید است نتایج ارزشیابی طرح و گزارش این برنامه در مهرماه سال جاری مصادف با روز جهانی قلب ارائه گردد. ایشان در همین راستا ضمن تاکید مجدد بر اهمیت برنامه از کلیه همکاران، همیاری و همبستگی در اجرای هر چه بهتر بسیج ملی فشارخون را خواستار شدند.

در ادامه دکتر شفیعی نیا مدیرگروه بیماری های غیر واگیر معاونت بهداشت اهداف، گروه هدف، ساختار و وظایف ستاد اجرایی، مراحل اجرایی، نظام جمع آوری اطلاعات، مکان‌های اجرای برنامه ارزیابی و مراقبت، دستورالعمل اجرایی پرسشگران در بسيج ملی فشارخون، استاندارد های ایستگاه های ارزیابی و چك ليست مراحل اجرايي برنامه را جهت حاضرین در جلسه شرح داد.

پس از آن پوران پورخطیبی مدیر گروه آموزش و ارتقاء سلامت در خصوص برنامه ریزی آموزشی جهت ناظرین و مجریان همراه با دریافت گواهی و بر اساس دستورالعمل توضیحاتی را ارائه کرد. در پایان مهندس جعفریان فر مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی دزفول در خصوص نحوه اطلاع رسانی در سطح شهرستانها مواردی را بیان داشت.


 


٠٨:٠٠ - سه شنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ٨٦١٣    /    تعداد نمایش : ٤٢٦٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: