چاپ        ارسال به دوست

با حضور رئیس مجمع خیرین سلامت کشور

کلید سه پروژه بهداشتی خیّر ساز به رییس دانشگاه علوم پزشکی دزفول اهدا شد


با حضور رئیس مجمع خیرین سلامت کشور کلید سه پروژه بهداشتی خیّر ساز به رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول اهدا شد.

 به گزارش خبرنگار وبدا، در مراسمی که توسط مجمع خیرین سلامت دزفول برگزار شد کلید سه پروژه بهداشتی خیّر ساز به رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول اهدا شد. دکتر یوسف پریدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول طی سخنانی اظهار داشت:

برای توسعه شمال خوزستان برنامه مشخصی داریم. دکتر پریدار با اشاره به عملکرد دانشگاه علوم پزشکی در شهرستان گتوند گفت: بیمارستان کارون گتوند به استعداد 34 تخت و بخش دیالیز را طراحی کردیم  و در حال حاضر خدمات چهار بخش تخصصی و بخش دیالیز در این شهر را ارایه می دهیم. رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول در بخش دیگری از سخنان خود افزود:

بیمارستان نظام مافی در دهه چهل ساخته شده است و در اولین باز دید از بیمارستان اوضاع نامناسبی ملاحظه شد و الان بیمارستان نظام مافی یک بیمارستان مدرن و با بخش های بازسازی شده و بلوک زایمانی نیز در شهرستان شوش فعال است.

19خانه بهداشت و 10 مرکز جامع سلامت راه اندازی شده است . دکتر پریدار بیان داشت شناسنامه بهداشتی در شوش تکمیل شده است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: برنامه بعدی ما برای شهرستان شوش این است که بتوانیم بیمارستان شهدای شوش را راه اندازی کنیم و آنرا بسازیم و به مردم شهرستان شوش تقدیم کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مناطق محروم و صعب العلاج شهرستان گفت: با راه اندازی اورژانس هوایی 260 پرواز موفق داشته ایم و توانسته ایم جان بسیاری از بیماران از جمله مادران بارداری که در مناطق صعبالعبور زندگی می کنند را نجات دهیم. دکتر پریدار افزود:

در نشست هایی که با مسئولین ارشد وزارت بهداشت داشتیم نیاز به بیمارستان دوم در شهرستان دزفول را برای وزارت بهداشت اثبات کردیم. دکتر پریدارگفت: در حال حاضر فاز یک بیمارستان یازهرا(س) با مساحت 45هزار مترمربع و با گنجایش 400 تخت به پایان رسیده است و فاز دوم که فاز تاسیسات است 38 درصد پیشرفت دارد.

دکتر پریدار خاطر نشان کرد 50 درصد بیمارستان یازهرا (س) بعهده وزارت بهداشت 25 درصد بعهده بنیاد علوی و 25 درصد بعهده بنیاد برکت است که از این میزان تاکنون 60 میلیارد تومان هزینه شده است که 40 میلیارد تومان وزارت بهداشت و 20 میلیاردتومان بنیاد برکت و بنیاد علوی پرداخت شده است. دکتر پریدار درخصوص بیمارستان جامع زنان گفت:

بیمارستان جامع زنان یک بیمارستان فوق تخصصی است که در جنوب غرب کشور بی نظیر است و دارای 27 اتاق خصوصی زایمان یا ال دی آر است. و ظرف یک تا 2 ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید . رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول افزود: بخش سوختگی با استعداد 20 تخت آماده بهره برداری است. و بعنوان دومین بخش سوختگی در جنوب غرب کشور است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مرگ و میر ناشی از بیماریهای قلبی گفت: 46 درصد مرگ های زود رس ایرانیان بعلت سکته های قلبی و مغزی است دومین عامل سرطان و سومین عامل مرگ جاده ای است. دکتر پریدار درهمین راستا اظهار داشت: فعال شدن کد 247 از مهمترین برنامه های درمانی دانشگاه است که در کمتر از پنج شهرستان بصورت 24 ساعته برای درمان بیماریهای قلبی اجرا می شود و در 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته فعال است.  دکتر پریدار از عملکرد کد 247 تقدیر کرد و افزود: 670 جراحی قلب باز اورژانسی، 2000 پرایمری پی سی آی، و بالغ بر 4000 آنژیوگرافی گواه این عملکرد برجسته است. دکتر پریدار خاطر نشان کرد 2 دستگاه آنژیوگرافی در بیمارستان بزرگ دزفول 24 ساعته با حضور پزشکان متخصص در خدمت بیماران است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با توجه به دومین عامل مرگ و میر یعنی سرطان گفت: مرکز بهداشتی درمانی خیریه امام حسن مجتبی (ع) که در حوزه درمان بیماران سرطانی فعالیت دارد4700 بیمار سرطانی را بصورت رایگان تحت پوشش دارد همچنین این نوید خوش را داد که بخش اورژانس جدید بزودی به بهره برداری خواهید رسید.

در  در پایان دکتر پریدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول از هیات مدیره خیرین، حاضران در همایش ، خانواده مرحوم عطار و خرمی ، کاظم اردو مدیر عامل مجمع خیرین سلامت، و مهندس پاپی زاده نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی بخاطر حمایت هایشان از دانشگاه علوم پزشکی دزفول تقدیر و تشکر کرد.

 در ادامه مهندس عباس پاپی زاده نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی اظهار داشت: خیرین پایه بخش سلامت در دزفول را بنا نهاده اند. وی افزود: برای اولین بار در دزفول توانسته ایم بیمارستان دولتی احداث نماییم . مهندس پاپی زاده افزود: در شرایطی که در تحریم بسر می بریم  در بخش سلامت دزفول گامهای بزرگ تاریخی اتفاق افتاده است. نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیمارستان های در حال ساخت و آماده بهره برداری گفت: انقلاب بزرگی در حوزه بهداشت و درمان شهرستان دزفول رخ داده است.

 سپس دکتر علیرضا مجدی رئیس هیات مدیره مجمع خیرین سلامت دزفول بخشی از عملکرد این مجمع را تشریح کرد.دکتر علیرضا مجدی نسب رئیس هیات مدیره مجمع خیرین سلامت شهرستان دزفول با اشاره به فعالیت 9 ساله مجمع خیرین دزفول گفت: 21 پروژه بهداشتی و درمانی را تحویل دانشگاه علوم پزشکی دزفول داده ایم که شامل 10 پایگاه سلامت، 2 خانه بهداشت روستایی، 4 مرکز جامع سلامت، 4 واحد اورژانس جاده ای، یک مرکز دیالیز، دکتر مجدی کل مساحت زیربنای اهدا شده را 7346مترمربع اعلام کرد همچنین هزینه این پروژهها را 16 میلیارد و هفتصد میلیون تومان عنوان کرد وی افزود:

69 مورد خرید تجهیزات پزشکی داشته ایم که 520 میلیون تومان می باشد. رئیس هیات مدیره مجمع خیرین سلامت دزفول در بخش دیگری از سخنان خود افزود: این مجمع توسط خیرین توانسته است 380 میلیون تومان کمک مستقیم نیر انجام دهد و 7 مورد کمک به تعمیرات واحد های بهداشتی داشته ایم که معادل 230 میلیون تومان هزینه شده است.

حجت الاسلام قاضی دزفولی امام جمعه دزفول و رئیس هیات امنای مجمع خیرین سلامت دزفول از دیگر سخنرانان بود که ضمن خیر مقدم به حاضران در گردهمایی اظهار داشت: خداوند تبارک و تعالی بواسطه انبیا و اولیا و بواسطه کتاب آسمانی عمل صالح را بعنوان یک رکن و اساس جامعه بشری مطرح کرده است.

رئیس هیات امنای مجمع خیرین سلامت دزفول افزود: منظور از باقیات و صالحات همان کارهای شایسته و نیک است . امام جمعه دزفول خاطر نشان کرد اگر انسان توفیق به عمل صالح پیدا کند تمام شخصیت و وجود انسان را پوشش می دهد.

حضرت آیت الله موسوی فرد نماینده ولی فقیه و امام جمعه اهواز که از مهمانان استانی این گردهمایی بود ضمن تقدیر و تشکر از خیرین عرصه سلامت اظهار داشت: اگر کسی نیاز یک نیازمند را برطرف نماید خداوند متعال ثواب صد حج را برای او در نظر میگیرد. وی در بخش دیگری از سخنان خود از دکتر یوسف پریدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول بخاطر عملکرد دانشگاه علوم پزشکی دزفول تقدیر کرد.

دکتر حسینعلی شهریاری رئیس مجمع خیرین سلامت کشور از مهمانان کشوری این گردهمایی اظهار داشت: دراین مقطع زمانی اگر وحدت و همدلی باشد ما هیچ مشکل دیگری نخواهیم داشت. دکتر شهریاری در بخش دیگری از سخنان خود گفت باید کاری بکنیم که مردم کمتر بیمار شوند و خاطر نشان کرد که بر اساس آمار ها جامعه با بیش از 50 درصد چاقی مواجهه است و تغذیه را باید درست کنیم. دکترشهریاری افزود: وقتی بانوان وارد کار خیر بشوند ظرفیت آنها بیشتر از مردان است.

کاظم اردو مدیرعامل مجمع خیرین سلامت دزفول به خبرنگار وبدا گفت: برای اجرای این همایش قریب 2ماه است با برنامه ریزیها و نشست های متعدد توانستیم برنامه ای در شان خیرین شهرستان دزفول فراهم نماییم، اردو اظهار داشت: در جمع 400 نفری خیرین شهرستان دزفول و در حضور مسئولین ارشد کشوری و استانی کلید سه خانه ، پایگاه و مرکز بهداشتی را به دکتر پریدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول اهدا کردیم و از بانیان امر با اهدای کتاب قرآن کریم مراتب قدر دانی خود را ابراز نمودیم. مدیر عامل مجمع خیرین سلامت افزود:

خانه بهداشت بندبال، پایگاه سلامت قلعه سید، و مرکز جامع سلامت کوی پیام نور با هزینه سه میلیارد و دویست میلیون تومان احداث شدند. این همایش در روز چهارشنبه گذشته و در سالن شیخ انصاری دانشگاه ازاد برگزار شد.

 

 


 

 

 


٢٠:٥٤ - شنبه ٢٣ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ٩٣٨٤    /    تعداد نمایش : ٢٣٢٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: